Lot No.: 609
Naczynie na kawior
Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
na podstawie wspartej na czterech nóżkach zdobionej ornamentem geometrycznym i kwiatowym, z boków ażurowe sercowate uchwyty, nakrywka dekorowana w narożach bukiecikami kwiatków i zwieńczona wachlarzowym uchwytem; pojemnik ze szkła grawerowanego w motywy geometryczne i kwiatowe; stop metali srebrzony; szkło szlifowane; wys. 10,7 cm, szer. 23 cm, głęb. 13,4 cm.
Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
Bardzo podobne naczynie, różnią się zaledwie detalami, sygnowane przez warszawską firmę Plewkiewicza (która była filią WMF), znajduje się w Muzeum Mazowieckim w Płocku (por.: "Warszawskie srebra i platery w zbiorach Muzeum Mazowieckiego w Płocku", Płock 1996, poz. 132).