Lot No.: 601
Cukiernica neobarokowa
plater na miedzi częściowo złocony;
Warszawa, firma Józefa Frageta, 1851
skrzynkowa, o wybrzuszonych bokach, z nakrywką na zawiasie, wsparta na
lwich łapach, zdobiona reliefowymi motywami ceowników, pukli, liści
akantu, nakrywka zwieńczona pełnoplastycznym kwiatem wnętrze złocone;
zachowany kluczyk; plater na miedzi częściowo złocony; wys. 12,9 cm, szer.
20 cm, głęb. 14 cm. Warszawa, firma Józefa Frageta, 1851
Najwcześniejsze znane platerowe wyroby Frageta pochodzą z lat 40. XIX w. i
są datowane. Roczną datę produkcji firma umieszczała do 1851 roku. Wyroby
wykonywane w tym czasie, coraz rzadziej spotykane na rynku sztuki, są
niezwykle cenione zarówno przez badaczy jak i kolekcjonerów.