Lot No.: 523
Serwis do kawy z bratkami
Śląsk, Wałbrzych (Waldenburg),
fabryka porcelany Carl Tielsch und Co. AG,
okres międzywojenny (lub do 1945)
Składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy
z pokrywką, dzbanuszka na mleko, 8 filiżanek ze spodkami i 8
talerzyków deserowych. Formy naczyń w stylistyce
neobarokowej, o puklowanych brzuścach, złoconych
krawędziach, rocaillowych odcinkowych uszkach i uchwytach
pokrywek w formie zwiniętego listka. Dekoracja barwna
kwiatami fioletowo-różowych i niebieskich bratków.
Porcelana, druk barwny, złocenia; wymiary: dzbanek wys. 24 cm;
cukiernica wys. 13,5 cm; dzbanuszek na mleko wys. 14 cm;
filiżanki wys. 7,3 cm (z uszkiem); spodki wys. 2,4 cm,
średnica 14,5 cm; talerzyki wys. 2,2 cm, średnica 17 cm.
Sygn. kob. podszkl. orzeł i litery C. T. poniżej, druk złoty: Akta
porslin/ fran. C. Tielsch & Co. AG/ Waldenburg, druk zielony:
cyfry (od czterech do jednej) w pionowych kolumnach;
na dzbanku dodatkowo wycisk: C. T. 10./ 136,?.
Śląsk, Wałbrzych (Waldenburg), fabryka porcelany Carl Tielsch
& Co. AG, okres międzywojenny (lub do 1945)