Lot No.: 520
Waza z barwnymi miniaturami z ptactwem
Anglia, Derby?, 1 ćw. XIX w.
Owalna; pokrywa z uchwytem - plastycznym karczochem; cztery wolutowe nóżki i dwa uchwyty osadzone w podmalowanych różowo
i złoconych liściastych pędach. Wokoł brzuśca i pokrywy po dwie miniatury: egzotyczne ptaki (kury bażantów?) w treliarzach z
girlandami kwiatowymi. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 27 cm, dł. 33 cm, szer. 20 cm. Sygn. różem naszkliwnie: pod
dwudzielną koroną zamkniętą skrzyżowane buławy, po trzy kropki z dwu stron, niżej litera D. Anglia, Derby?, 1 ćw. XIX w.