Lot No.: 519
Paterka - kabaret
- z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Bonn, fabryka fajansu Franza
Antona van Mehlem, XIX/XX w.
- z dekoracją kwiatową
Niska, podłużna, z wysokim pałakiem, o falistych, rocaillowych brzegach z ażurowymi wycięciami. Wzdłuż lustra gałazka barwnych róż i drobnych filetowych kwiatków. Fajans delikatny, druk barwny podmalowany ręcznie, szkliwo przejrzyste ołowiowe z krakelurą, złocenia; wys.12,5 cm, dł. 30 cm, szer. 21,5 cm. Sygn. wyciskiem: krąg z napisem FRANZ ANT.MEHLEM BONN A/RHEIN wokoł i monogramem FAM w środku; ceglasty druk: pod koroną kaligraficzny monogram FAM, 1756, gałazki, niżej: Bonn/ Germany oraz trójkątny znak patentowy z numerem; odręcznie na szkliwie niebieski cyfry i litery.
Niemcy, Bonn, fabryka fajansu Franza Antona van Mehlem, XIX/XX w.