Lot No.: 518
Zestaw deserowy z fioletowymi bratkami
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska,
XX w.
Patera deserowa na nóżce i 12 talerzyków. Brzegi naczyń i puklowana stopka patery- z
wycinanym ażurem o złoconej krawędzi i monochromatycznym szlakiem bratków
naprószanych na fioletowym tle. Porcelana, farby naszkliwne z natrysku przez szablon,
podmalowane ręcznie, złocenia; wymiary: patera wys.16,3 cm, średnica 24,7 cm; talerzyki
wys. 2,5 cm, średnica 19,2 cm. Nie sygnowane.
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.