Lot No.: 515
Wazon ceramiczny z gałazkami dębu
Wyrób autorski, w typie wyrobów pracowni
Wacława Bębnowskiego (1865 - 1945)
lub jego uczniów - rej. Raciążka, XX w.
o cebulastym brzuścu i płaskim dnie z uskokiem wokoł podstawy; wokoł brzuśca i wąskiego nieregularnego wylewu motyw trzech
reliefowych gałazek dębu z żołędziami i listkami o żłobionym ciagła linią konturze i siatce żyłek; glina garncarska, dekoracja
modelowana i żłobiona ręcznie, szkliwo ołowiowe barwione zielonkawo (wewnątrz); wys. 23,8 cm; nie sygnowany.
Wyrób autorski, w typie wyrobów pracowni Wacława Bębnowskiego (1865 - 1945) lub jego uczniów - rej. Raciążka, XX w.