Lot No.: 414
Para dekoracyjnych masek
Drewno lipowe polichromowane i złocone;
wys. obu 42 cm.
Śląsk (?), Niemcy (?) 2. poł. XIX - pocz XX w.
Drewno lipowe polichromowane i złocone; wys. obu 42 cm.
Para neobarokowych drewnianych masek pochodzi być może z ołtarza lub jest pozostałościa świeckiej
dekoracji architektonicznej, być może wnętrza teatralnego lub bogatego wnętrza reprezentacyjnego.
Historyzujące maski swą kompozycją, zastosowanym typem głowki kobiecej, w końcu ornamentyką,
nawiązują ściśle do stylistyki regencyjnej z 1. tercji XVIII w. i jako takie powstać musiały w środowisku
doskonale obeznanym ze stylami historycznymi np. we Wrocławiu lub Berlinie.