Józef PANKIEWICZ (1866 - 1940)
Lot No.: 280
Sekwana w okolicach Les Andelys, 1920
olej, tektura, 27 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
olej, tektura, 27 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
Na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z tytułem obrazu -
Pejzaż, nr 2656 i datą przyjęcia 1925.
Por.: Józef Pankiewicz. 1866-1940. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin, [Katalog wystawy monograficznej], Muzeum Narodowe w Warszawie 9. I - 26.III. 2006, Warszawa 2006. "Wrzesień 1920 -
Pobyt Pankiewicza w Vernon, w gościnie u Bonnardów, gdzie powstała piękna seria obrazów olejnych i
rysunków z motywami Sekwany meandrującej w okolicy Les Andelys" (cyt. z Katalogu, Kalendarium s.
LV), inne przykłady obrazów z Les Andelys rozdz. I Pankiewicz. Malarstwo, poz. kat. 240 - 246.