Marian KRATOCHWIL (1906 - 1997)
Lot No.: 123
Don Kichot I Sancho Pansa
akwaforta, sucha igła, papier, 36,6 x 49,5;
sygn. p. d.: Marian Kratochwil,
l. d.: Warszawa 1936