Lot No.: 836
Szabla austriackiego (galicyjskiego) urzędnika państwowego, w pochwie
stal, mosiądz, drewno, skóra; na progu bita sygnatura wytwórni CARL EICKHORN / SOLINGEN;
po drugiej stronie: S. PIELECKI / LWÓW; Lwów, wz 1889.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. szabli w pochwie 83 cm; dł. szabli bez pochwy 80 cm;
na progu (u nasady głowni) bita sygnatura wytwórni CARL EICKHORN / SOLINGEN;
po drugiej stronie: S. PIELECKI / LWÓW (częściowo zatarte) - sygnatura składu handlowego Stefana Pieleckiego, który był pośrednikiem w handlu m.in. bronią.
Lwów, wz 1889.
Głownia stalowa, z obustronnie ciągnionym zbroczem. Jelec koszowy, mosiężny, ażurowy, z herbem Cesarstwa Austro-Węgierskiego i motywami roślinnymi. Rękojeść zamknięta, oprawa mosiężna. Trzon drewniany, poprzecznie karbowany, oklejony tzw. jaszczurem. Pochwa metalowa, obszyta czarną skórą. Okucie szyjki, szeroka ryfka z brajcarkiem i trzewik pochwy - z blachy mosiężnej ozdobnie tłoczonej.
Stan zach.: wgniecenie na pochwie, wżery na całej powierzchni, przetarcia skóry na rękojeści.