Lot No.: 707
Kielich mszalny
srebro próby 84 cechowane; wys. 22 cm; waga 428 g.
Moskwa, ok. 1880.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
srebro próby 84 cechowane (cecha łączona - próba 84 i znak Moskwy - w owalu z wcięciami, monogram złotnika cyrylicą W.S - w owalu); wys. 22 cm, średnica stopy 13,4 cm; waga 428 g.
Moskwa, ok. 1880.
Kielich na okrągłej, uskokowo profilowanej, wysklepionej stopie, ozdobionej biegnącymi wokół trzonu, reliefowymi ornamentami roślinnymi wpisanymi w arkadki; trzon z dwoma profilowanymi pierścieniami i spłaszczonym nodusem; czara kielicha stożkowata, wewnątrz złocona, dekorowana podobnie jak stopa wzorem floralnym w stylu rosyjskim.