porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia, lekkie przetarcia złoceń na krawędziach, dobrana pokrywka mniejszego dzbanka; wymiary: dzbanki - wys. 20,5 cm i 18 cm; cukiernica - wys. 8,8 cm, średn. 12 cm; mlecznik - wys. 10 cm, filiżanka - wys. 5,4 cm, średn. 10,5cm; spodek - wys.2,6 cm, średn.15 cm; talerzyki - wys. 2 cm, średn. 19,8 cm; sygn. drukiem zielenią chromu: korona zamknięta / Rosenthal / • • • / KRONACH - G E R M A N Y/ BETTINA; złotem druk (na części naczyń): Pariser Frühling, złocone oznaczenia 1-, 2- 3-cyfrowe. Selb (Bawaria), Rosenthal AG, Zakład filialny w Kronach, koniec lat 50. XX w. Zespół deserowy do kawy (herbaty) dla 6 osób, składa się z dwu dzbanków (do herbaty i do kawy), cukiernicy, mlecznika, 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych. Razem: 22 naczynia z kremowym szkliwem o smukłych, lekko konicznych formach. Krawędzie naczyń i uszek złocone. Na brzuścach oraz kołnierzach spodków i talerzyków motyw luźnego bukietu i rzutów kwiatów i traw w pastelowej tonacji szaro-różowo-niebieskawej, o cienkim konturze. Popularny powojenny model z delikatną dekoracją barwną.