Lot No.: 910
Szafka w stylu klasycystycznym
fornir - mahoniowce, okucia - mosiądz; 103,5 x 104 x 58 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Francja, 1 ćw. XX w.
Półokrągła, z marmurowym blatem, zamykana trzema drzwiczkami, wsparta na cokole i czterech płaskich, kwadratowych stopach, fornirowana, ozdobiona klasycyzującymi okuciami (wolutami, liśćmi, rozetami, wieńcami). Korpus szafki podzielony na trzy osie, czterema kanelowanymi pilastrami, zwieńczonymi mosiężnymi z bazami i kapitelami, opartymi u dołu na kostkach wmontowanych w cokół. Skrzydła drzwiczek ramowe, na bokach przeszklone, pośrodku pełne, fornirowane, z ciemniejszą bordiurą wokół płyciny. Blat marmurowy grafitowy z beżowymi i białymi żyłkami. We wnętrzu pojedyncze półki.