Lot No.: 842
Zegar kominkowy zwieńczony wazą
brąz złocony, mosiądz, stal, emalia, szkło; wys. 42 cm; szer. 32 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
brąz złocony, mosiądz, stal, emalia, szkło; wys. 42 cm; szer. 32 cm; głęb. 17 cm.
Francja, 3 ćw. XIX w.
Prostokątna podstawa, zakończona półkoliście na krótszych bokach, wsparta na 4 klockowych nóżkach, ozdobiona parą rozet i motywem gałązek różanych. Wyżej architektoniczna obudowa mechanizmu z akantowymi spływami po bokach i łukowym gzymsem z motywem kimationu i pełnoplastycznymi główkami kobiecymi; zwieńczenie w formie dwuusznej wazy. Tarcza emaliowana, z rzymskim podziałem godzinowym (cyfry niebieskie) i arabskim minutowym; wskazówki ażurowe; paryski system bicia godzin i półgodzin.
Stan: brak kluczyka.