Lot No.: 820
Tłok pieczętny z herbem Kotwicz
brąz złocony; wys. 5,5 cm (z uchwytem); pole pieczętne: 2 x 2 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Polska, XIX w.
Pole pieczętne kwadratowe, ze ściętymi narożami, z wyrytym herbem Kotwicz pod szlachecką koroną; w klejnocie - zbrojne ramię z mieczem. Trzonek czterogranny, o ściętych narożach, bogato zdobiony grawerunkiem o motywach geometryczno-roślinnych. Pole na końcu uchwytu - również kwadratowe ze ściętymi narożami, tylko mniejsze od pola głównego - z wiązanym monogramem: „AT”, własnościowym. Herbem Kotwicz pieczętowało się kilkadziesiąt familii, w tym trzy na literę T: Temric, Tołkacz i Tylkowski.