Lot No.: 612
Figurka dragona z trąbką, w mundurze armii francuskiej
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22,2 cm;
Francja?, Niemcy?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
ubity uchwyt trąbki i palec wskazujący prawej dłoni, lekkie przetarcia farb i złoceń; wys. 22,2 cm, podstawa 5,3 x 5,5 cm;
sygn. kobaltem: N pod koroną o 5 zębach.
Francja?, Niemcy?, XX w.
Na płaskiej, kwadratowej podstawie z prostokątnym słupkiem (podparciem) z napisem: DRAGON / 1802 (z tyłu), stojący w kontrapoście żołnierz w mundurze dragona armii francuskiej w barwach ciemnoniebieskiej i białej, z epoletami, w hełmie z paskiem pod brodą ozdobionym pióropuszem - czarną kitą; z trąbką w prawej dłoni i szablą przy lewym boku.
1 000 zł