Lot No.: 605
Plakieta porcelanowa - Madonna Sykstyńska
porcelana, farby naszkliwne; 22,7 x 17,5 cm (owal);
Niemcy, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.?
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
sygn. p. d.: Th. Koly (?); na odwrocie wycisk: 452 (numer plakiety) oraz słabo czytelny wycisk - kartusz.
Niemcy, fabryka porcelany L. Hutschenreuther (?), 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.?;
malarz (pracownia, atelier) nieustalony.
Zredukowana kopia fragmentu słynnego płótna Rafaela Santi (1483-1520) z 1513-1514 roku, znajdującego się w zbiorach drezdeńskiej Gemäldegalerie Alte Meister - ujęcie fragmentu obrazu - popiersie Madonny trzymającej Dzieciątko.
Kopia na dobrym poziomie; mogła powstać w kręgu drezdeńskich pracowni - małych atelier jako luksusowa pamiątka (na zamówienie?).