Barbara SZUBIŃSKA (ur. 1934)
Lot No.: 310
Rajski ogród, 1966-2002
olej, płótno; 100 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: B. Szubińska / (Zachód słońca) / olej / 1996-2002 / 100 x 95
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
olej, płótno; 100 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: B. Szubińska / (Zachód słońca) / olej / 1996-2002 / 100 x 95,
obok adnotacja: Rajski Ogród.
Barbara Szubińska w latach 1952-1958 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Stanisława Szczepańskiego i prof. Artura Nachta-Samborskiego. Dyplom uzyskała w 1958 roku. W latach 1964-1966 działała w ugrupowaniu artystycznym „Rekonesans”. W 1968 roku była stypendystką rządu francuskiego. Od 1992 jest pedagogiem, wykładała w Europejskiej Akademii Sztuk oraz w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, w której kierowała pracownią malarstwa. Jej prace znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, w Galerii Zachęta w Warszawie. „Chciałabym, by moja sztuka była dla innych tym, czym ich twórczość jest dla mnie. Nie potrafię oddzielać malarstwa od innych mediów w sztuce. Bo to one mnie inspirują. Kiedy maluję obraz, myślę na przykład, że chciałabym, aby był tak uformowany, jak symfonia. Żeby posiadał elementy koloru, ale i dźwięk, rytm”.