Lot No.: 82
Komplet mebli w stylu neorokokowym
drewno malowane, częściowo złocone, tapicerka, marmur.
Europa Centralna, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
drewno liściaste;
kanapa - 97 x 135 x 52 cm; 2 fotele - 93 x 66 x 66 cm; 4 krzesła - 87 x 45 x 52 cm; stolik - 74 x 80 x 53 cm.
O falistych i profilowanych liniach szkieletu, dekorowanych rzeźbionymi liśćmi i rocailami, pozłacanych i tapicerowanych, złożony z kanapy, pary foteli, czterech krzeseł i stolika z marmurowym wkładem w blacie.
Komplet mebli do salonu, w stylu rokokowym bardzo popularnym w 2 połowie XIX wieku. Meble na wysokim poziomie wykonania, proporcjonalne,ozdobione plastyczną snycerką. Meblami w tym stylu wyposażano salony pałacowe, ale i miejskie rezydencje arystokratyczne.