Lot No.: 627
Para popiersi - kobieta i mężczyzna
Bernard Bloch, Majolika- und Terrakottafabrik Fabrik,
Hohenstein /Uncin (Austro-Węgry/Czechy) ?, XX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
ceramika (terakota?) szkliwa ceramiczne matowe i ołowiowe barwione manganem, złocenia;
wymiary: kobieta wys.30 cm, średn. podstawy 10 cm; mężczyzna wys.32 cm średn. podstawy 10 cm;
popiersia sygnowane monogramem BB (ryty?), 6-dzielną rozetką (wycisk) i rytymi numerami modeli : 4067 (kobieta) i 4068 (mężczyzna);
Bernard Bloch, Majolika- und Terrakottafabrik Fabrik, Hohenstein /Uncin (Austro-Węgry/Czechy) ?, XX w.
Popiersia kobiety i mężczyzny w strojach orientalizujących, na 8-bocznych cokolikach. Kobieta w szalu we wzór wyciśniętych rozetek, zarzuconym na głowę i luźno drapowanym na piersiach; przy szalu nad czołem podczepione złote cekiny. Brodaty mężczyzna w cylindrycznym, pierścieniowym nakryciu głowy nałożonym na chustę i luźno zarzuconym na ramiona szalu z frędzlami.