Lot No.: 609
Wazon - amfora, z bukietami w dwu rezerwach
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe, złocenia grawerowane,
wys. 25,2 cm; Rosja ?, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
drobne przetarcia złoceń;
wys. 25,2 cm, podstawa 8,2 x 8,2 cm;
sygn. kob. podszkl. - znak rozmazany, nieczytelny
Rosja ?, 2 ćw. XIX w.
Amfora skręcana na trzpień metalowy (górna część brzuśca z częścią dolną ze stopą na kwadratowej plincie), z uchwytami -uskrzydlonymi główkami kobiecymi. Na szafirowym brzuścu w dwu złoconych kręgach wyrezerwowane barwne bukiety: 1) z narcyzem, makiem i bratkiem, 2) z prymulami, dziką różą i dzwoneczkami. Wokół szyjki fryz złoconych palmetek. Staranna dekoracja ze szlakami grawerowanych złoceń utrzymana w stylu biedermajeru.