Lot No.: 624
Pisuar z miniaturą z motywami mitologii morza
fajans (tzw. pâte nouvelle), kobalt podszkliwny, szkliwo ołowiowe;
Nieustalona wytwórnia europejska - Holandia, Belgia lub Anglia?, XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
w kilku miejscach drobne przebarwienia pod szkliwem, wyszczerbienia na gwincie górnej tulejki oraz prze krawędzi z prawej strony;
wymiary: ok. 46 (wys.) x 40 (szer.) x 33 (głęb.) cm; nie sygnowany.
Pisuar o owalnym kształcie, z plastyczną dekoracją ornamentalno-roślinną wokół brzegów i zewnętrznej powierzchni pojemnika, z miniaturą na wewnętrznej ściance miski. Z boków, przy górnej krawędzi obrzeżenia miski pisuaru dwie umieszczone antytetycznie uskrzydlone -hermy kobiece. Wewnątrz pisuaru w rocaillowo-roślinnym obramieniu z motywami muszli pejzaż nad wodą, dwa putta - jedno z trójzębem w dłoni, dosiadające delfina, drugie - dmące w róg z muszli ; w głębi z prawej łódź ze zwiniętym żaglem. Pisuar z nagwintowanymi tulejkami u dołu i u góry , z możliwością podłączenia do kanalizacji; z boków po dwa otwory do mocowania na ścianie.
3 400 zł