Lot No.: 621
Wazon z irysami
ceramika (fajans delikatny?), szkliwa naciekowe i nakładane „emaliowo”; wys. 41 cm,
Nieustalona wytwórnia europejska, XIX/XX - pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
ceramika (fajans delikatny?), szkliwa naciekowe i nakładane „emaliowo” z konturem, złocenia, farby naszkliwne, szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą;
krawędź podstawy, brzeg, uchwyty i listwy malowane brązowo wtórnie? - uzupełnienia konserwatorskie?;
wys. 41 cm, średn. podstawy 16,5 cm; sygn. czernią pod szkliwem dwa znaki i litery w układzie pionowym (nieczytelne).
Wazon cylindryczny; brązowa krawędź podstawy i ażurowy brzeg z motywami liści połączone wzdłuż korpusu dwiema wypukłymi listwami gałązkowymi z roślinnymi uchwytami. Wokół brzuśca umieszczone między listwami reliefowe motywy białych irysów z lancetowatymi liśćmi, z konturowymi złoceniami.