Mojżesz KISLING (1891-1953), Jean GIONO (1895-1970)
Lot No.: 148
Provence, 1954
bibliofilska, limitowana edycja utworu Jean Giono z ilustracjami Kislinga.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
bibliofilska, limitowana edycja utworu Jean Giono z ilustracjami Kislinga wykonanymi specjalnie do tego wydania;
całość na czerpanym papierze Velin d`Arches, w płóciennym etui (41 x 31 cm) z faksymile sygnatury Kislinga.
Ręcznie napisany w litografii wstęp pióra Andre Salmona.
Zawiera: 12 całostronicowych litografii barwnych (w tym autoportret), 12 czarno-białych litografii w tekście, 1 akwaforta ręcznie kolorowana akwarelą. Nakład numerowany - 280 egz., oferowana edycja z nr. 117.
Jean Giono (ur. 30 marca 1895 w Manosque, zm. 8 października 1970 tamże) - francuski pisarz. W początkowym okresie swojej twórczości zbliżał się do panteizmu. W swoich powieściach ukazywał związek życia ludzkiego z przyrodą i głosił konieczność powrotu do natury m.in. cykl Pan, czy Wielka trzoda. W 1954 roku został członkiem Akademii Goncourtów (Académie Goncourt). Przewodniczył jury konkursu głównego na 14. MFF w Cannes (1961). Zasiadał również w jury na 19. MFF w Cannes (1966).
André Salmon (ur. 4 października 1881 w Paryżu- zm. 12 marca 1969, w Sanary-sur-Mer) - francuski poeta, krytyk sztuki oraz pisarz. Wraz z Guillaume Apollinairem, propagator oraz obrońca sztuki kubistycznej [za: Wikipedia ze zmianami].