Lot No.: 909
Stolik i lustro w stylu francuskiego art déco
drewno orzechowe, skóra, stal; stolik - 52 x 55 x 39 cm, lustro - 104 x 91 x 2,2 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
O konstrukcji ze stalowych, chromowanych płaskowników, połączonych dekoracyjnie z drewnem orzechowym i wyklejonych skórą. Konstrukcja stolika zbudowana z kilku prostokątnych ram, przecinających się i połączonych płaskownikami: blatu i oskrzynienia, półeczki i pary podpór. Stolik niski, z prostokątnym blatem, z szufladką w oskrzynieniu oraz półeczką zamontowaną między podporami, w połowie ich wysokości. Na licu szufladki dekoracyjny kwadratowy, ażurowy uchwyt. Lustro z trójkątną ramą z metalowego kątownika połączonego z drewnem, wypełnione taflą. Meble po konserwacji.
4 000 zł