Lot No.: 908
Toaletka w stylu środkowo-europejskiego art déco
konstrukcja - sosna, sklejka, orzech; fornir - orzech; 168 x 129 x 36 cm.
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
Z wysokim lustrem zamontowanym po lewej stronie niskiej podstawy z półokrągłymi szafkami na bokach (lewą leżącą, prawą stojącą), wnęką przeszkloną suwanymi skrzydłami między nimi i półeczką na blacie po prawej stronie, fornirowana wzorzystym orzechem, wsparta na niskim cokoliku. Na prawym boku lustra, pozbawionego ramy, o zaokrąglonych górnych narożach, wspornik lustra w formie dekoracyjnej listwy, wywiniętej wolutowo u góry. Uchwyty szafek toczone, chromowane z bakelitowymi główkami. Półeczka na blacie w formie litery L, zaokrąglona na narożach, po lewej podparta chromowaną rurką.
2 300 zł