Sara ILIA (ur. 1995)
Lot No.: 322
Self recognition, 2022
olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: self-recognition / Sara Ilia'22.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
olej, płótno; 120 x 100 cm;
Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. Dyplom ukończyła z wyróżnieniem w pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza. Aneks zrealizowała w pracowni malarstwa prof. Henryka Gostyńskiego. Jej prace były pokazywane na wystawach o randze ogólnopolskiej jak Promocje 2021 w Galerii Sztuki w Legnicy oraz w skali międzynarodowej, m. in. Body Ideals w Museum Ovartaci w Danii. W 2020 i 2021 wyróżniona w Kompasie Młodej Sztuki. Obrazy Sary publikowane były w magazynie K-Mag. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Szwecji i we Francji. Głównym bohaterem jej twórczości jest człowiek. Postacie przedstawione na obrazach odzwierciedlają różne stany emocjonalne, które artystka kreuje poprzez kolor, jak i poprzez formę. Celem artystki jest pokazanie człowieka w relacji z samym sobą, jak i zmagającego się z otaczającą go rzeczywistością.