Królewska wytwórnia Porcelany w Miśni
Lot No.: 119
Muzykujące dzieci - grupa figuralna 2-częściowa, dookolna
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wg modelu Michaela Victora Aciera (1736-1799) z ok. 1768 r., 4. ćw. XVIII w.- XVIII/XIX w.?
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Zobacz pełne informacje
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne przetarcia malatury (m.in. czarnej farby na pelerynie) i złoceń; sygn. (każda z grup): kob. podszkl. skrzyż. miecze z kropką pomiędzy rękojeściami, fioletem naszkl. kółeczko, czernią naszkl. przy krawędzi podstawy: S142 (149z); z tyłu podstawy, pomiędzy otworami montażowymi wyciski: B.7. (numer modelu)
Miśnia, Königliche (Churfürstliche) Porcellain Fabrique, 4. ćw. XVIII w.- XVIII/XIX w.?; wzorowana na modelu Michaela Victora Aciera (1736-1799) z ok. 1768 roku.
Grupa figuralna dookolna - muzykujące dzieci w stylizowanych strojach dworskich. Złożona z dwóch części na nieregularnych skalistych podstawach, przystających do siebie, każda z otworami montażowymi z boku przy podstawie:
1.Troje muzykujących dzieci: siedząca dziewczynka grająca na lutni, bosy chłopiec w tanecznej pozie, w kapeluszu i z tamburynem w dłoni, siedzący przed nim łaciaty pies oraz chłopiec stojący przy skalistym „pulpicie” z nutami, dyrygujący (z rulonikiem w dłoni), wys. 25 cm, szer. ok. 18 cm, głęb. ok. 12 cm.
2. Dwoje muzykujących dzieci: siedząca na skale dziewczynka z zeszytem nutowym i harfą z prawej strony oraz siedzący na skalistym gruncie chłopiec w czarnym stroju, pelerynie i kapeluszu z piórami, grający na flecie, wys. 18,5 cm, szer. 9 cm, głęb. 11cm.
Nieznana, 2-częściowa wersja popularnego, 1-częściowego, niższego modelu ( B.24) Michaela Victora Aciera z ok.1768 roku, realizowanego na kolistej podstawie ornamentalnej, z drobnymi różnicami szczegółów kompozycji. Oferowana tu 2-częściowa realizacja, przeznaczona prawdopodobnie do oprawy w metal (brąz złocony), jest opatrzona numerem modelu B. 7., odnotowanym w księdze modeli miśnieńskich.