Lot No.: 624
Patera - półmisek Imari z dekoracją kwiatową w segmentach
porcelana, dekoracja mixte (kobalt podszkliwny, farby naszkliwne), złocenia;
średnica 45 cm; Japonia, 2.poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
porcelana z punktowymi skazami technologicznymi w masie, lekko przetarte złocenia;
wys. 6,6 cm, średnica 45 cm; nie sygnowana.
Japonia, 2.poł. XIX w.
Półmisek o wielopłatkowej krawędzi, z nieznacznym kanelowaniem wokół kołnierza. W kobaltowym kręgu lustra bukiet w wazonie, w czterech segmentach wokół kręgu lustra, obwiedzionych tzw. chińską kratownicą lub kobaltowymi pasami ze złoconą wicią - na przemian dwa motywy ornamentalno-roślinne i dwa motywy kwiatów i kwitnących krzewów na skałach. Na odwrocie kołnierza dwa stylizowane kobaltowe pędy roślinne. Półmisek z metalowym mocowaniem do zawieszania.