Lot No.: 513
Tacka z dekoracją
w typie dalekowschodnim;
Miśnia, 3 ćw. XVIII w.
Prostokątna, o niskich, lekko wywiniętych do góry brzegach, podwójnie zaokrąglonych na narożach. Kobaltowa dekoracja roślinno-ornamentalna z motywami
dalekowschodnimi: wokół lustra ramka z chińską kratownicą i wolutami w narożach, w lustrze na skale kwitnący pęd wiśni i peonii, z ptakiem na gałązce.
Na kołnierzu i jego odwrocie - stylizowane ukwiecone pędy. Porcelana kobalt podszkliwny; wys. 3,2 cm, 27 x 18 cm. Sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane
miecze z krzyżykiem wycik „54”; Miśnia, 3 ćw. XVIII w.