Lot No.: 510
Patera neobarokowa
Niemcy, Selb (Bawaria),
wytwórnia Rosenthal - Dział Sztuki,
koniec lat 30. XX w.
podłużna, o modelowanej muszlowo, 6-dzielnej czaszy o falistej złoconej krawędzi z odcinków rocaillów, z krawędziami dłuższych boków wywiniętymi
w wolutowe uchwyty. Czasza osadzona na 4 wolutowych, złoconych nóżkach, połączonych wokół nasady czaszy złoconymi odcinkami rocaillowo kwiatowymi.
Wewnątrz czaszy rzuty złotych gałązek kwiatowych. Mała szczerba przy brzegu;
porcelana, złocenia, druk złoty; wys.14 cm, dł. 38 cm, szer. 20 cm;
sygn. zielenią chromu druk: Rosenthal/ korona/ / GERMANY/ Kunst Abteilung/ SELB, odręcznie złotem: MR
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal - Dział Sztuki, koniec lat 30. XX w.