Lot No.: 509
Serwis do kawy Pompadour
dla 12 osób;
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, 1939
dla 12 osób; składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy
z pokrywką, mlecznika, 12 filiżanek ze spodkami, 6 podstawek pod kieliszki
i naczynka na wykałaczki(?). Naczynia o puklowanych brzuścach, rocaillowo
modelowanych krawędziach i rocaillowych uszkach; zdobione rzutami
i girlandami kwiatów; krawędzie złocone;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia; wymiary:
dzbanek wys. 23,5 cm; cukiernica wys.13,5 cm, szer. 17,5 cm; mlecznik
wys.12 cm; naczynko wys. 6,5 cm, średn. 7 cm; filiżanka wys. 5 cm,
średn. 7,8 cm; spodki wys.1,6 cm, średn. 12,5 cm; podstawki wys. 0,6 cm,
średn. 9,2 cm;
sygn. zielenią chromu druk: Rosenthal/ korona/ / SELB- GERMANY/
POMPADOUR