Lot No.: 508
Leda
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
model Ernsta Wencka z 1924,
realizacja z lat 20./30. XX w.
na niskiej owalnej podstawie akt przykucniętej młodej kobiety, obejmującej się rękami, z głową
wtuloną w ramiona, z łabędziem opartym głową o jej kolana; porcelana biała; wys. 26 cm,
podstawa 17 x 12 cm; sygn.: na wierzchu cokołu ryte: Ernst Wenck; od spodu podstawy zielenią
chromu druk: Rosenthal/ korona/ / SELB- BAVARIA i wycisk: K.753 (numer modelu) i 23.
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, model Ernsta Wencka z 1924, realizacja z lat 20./30. XX w.
Ernst Wenck (1865-1929), rzeźbiarz niemiecki, związany ze środowiskiem berlińskim, współpracował
z Rosenthalem w latach 1925-1929, wykonując projekty dla Działów Sztuki w Selb i Bahnhof- Selb.