Lot No.: 506
Para wazonów z ptakami w pejzażu
Kaestner. Niemcy, Oberhohndorf (Saksonia),
fabryka porcelany Friedricha Kaestnera (zał.1883),
1 ćw. XX w.
o spłaszczonych brzuścach, owalnych w przekroju, z wydzielonymi krótkimi, lekko rozchylonymi
szyjkami. Wokół_ brzuśców dekoracja w pastelowej tonacji segerowskiej: 1) W pejzażu górskim
orzeł na skalnym występie, 2) W scenerii nadmorskiej mewa zrywająca się do lotu;
porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej; wys. 19,3 cm; sygn. (oba wazony) druk
zielenią chromu: skrzyżowane młotek i toporek z literami F i K obok, niżej podkreślony napis:
Kaestner. Niemcy, Oberhohndorf (Saksonia), fabryka porcelany Friedricha Kaestnera (zał.1883),
1 ćw. XX w.