Malarz nieokreślony, francuski, XVIII w.
Lot No.: 272
Martwa natura
olej, płótno, 41,5 x 54,5 cm;
napis. z prawej: A. Mignon fe.
olej, płótno, 41,5 x 54,5 cm;
Martwa natura - podpisana "A. Mignon",
sygnatura tkwiąca w masie malarskiej - jest
dziełem wysokiej klasy artystycznej, pracą
nieokreślonego obecnie malarza, zapewne
francuskiego z XVIII w., utrzymaną w typie
twórczości Nicolasa de Largilliere'a (1656-1746),
Alexandre-François Desportes'a (1661-1743).
Nieznane są okoliczności umieszczenia na obrazie
nazwiska Abrahama Mignon (1640-1679).
Analiza stylistyczna prezentowanego obrazu
skłania jednakże do wykluczenia autorstwa tego
artysty.