Lot No.: 815
Biurko w stylu Ludwika Filipa
Polska (?), ok. poł. XIX w.
prostokątne, o prostych bokach, z trzema szufladami w oskrzynieniu o falistych licach, wsparte na dwóch jednoskrzydłowych szafkach, umieszczonych na cokołach, fornirowane. Skrzydła drzwi ramowe z pojedynczymi płycinami zwieńczonymi półkoliście. Górne obrzeże cokołu w formie ćwierćwałka. We wnętrzach po lewej dwie szuflady i półka, po prawej pojedyncza półka.
Materiały: konstrukcja i fornir - mahoń; 93,2 x 167 x 56 cm. Polska (?), ok. poł. XIX w.
Proste, eleganckie biurko w stylu Ludwika Filipa, czerpiące pod względem formy z wzorów klasycyzmu i biedermeieru.