w stylu neorokokowym; Europa Środkowa, Niemcy lub Polska (?), ok. 1860-70.
w stylu neorokokowym; złożony z czteroskrzydłowej szafy, łóżka dwuosobowego, bufetu z lustrem i toalety z lustrem, taboretu oraz dwóch szafek nocnych, fornirowany wzorzystą okleiną, bogato dekorowany snycerką złożoną z liści, ceownic i kwiatów.
Szafa potężna, o konstrukcji wieńcowej, czteroskrzydłowa, o prostych bokach, parze falistych skrzydeł zewnętrznych i parze wewnętrznych, prostych z lustrami, z falistymi wieńcami, wsparta od frontu na sześciu esowatych nogach o poszerzonych kolanach i dwóch graniastych z tyłu. Wieniec górny pośrodku wypiętrzony z ażurowym zwieńczeniem z liści i ceownic.
Łóżko dwuosobowe o prostych bokach i falistych przyczółkach, dekorowanych płaskorzeźbionymi liśćmi, wsparte na czterech esowatych nogach o poszerzonych kolanach.
Bufet wraz z falistym lustrem, o prostych bokach i falistych skrzydłach jednodrzwiowych szafek na bokach, ujmujących trzy szuflady w centrum, wsparta na czterech esowatych nogach o poszerzonych kolanach. Skrzydła drzwi szafek z lustrami dekorowanymi szlifowanymi, tańczącymi postaciami kobiecymi. Fartuch dekorowany płaskorzeźbionymi liśćmi.
Toaletka ze szklanym blatem, z falistym lustrem, o prostych bokach i falistych skrzydłach jednodrzwiowych szafek na bokach, ujmujących umieszczoną w centrum wnękę, wsparta na czterech esowatych nogach o poszerzonych kolanach.
Para szafek o prostych bokach, zamykana falistymi pojedynczymi skrzydłami drzwi, ze szklanymi, czernionymi blatami. Taboret prostokątny, tapicerowany, wsparty na czterech esowatych nogach. Nogi i oskrzynienie dekorowane liśćmi.
Materiał: konstrukcja - orzech, buczyna, sklejka; fornir - orzech, mahoń; wymiary: szafa - 232,7 x 302,8 x 79,2 cm; łóżko - 155,7 x 197,8 x 226,5 cm; bufet wraz z lustrem 208 x 195 x 64,5 cm; toaletka wraz z lustrem - 185,5 x 135 x 40 cm; taboret - 38,5 x 54 x 41 cm; szafki - 67,2 x 69 x 44 cm;
Europa Środkowa, Niemcy lub Polska (?), ok. 1860-70.
Rozbudowany bardzo dekoracyjny i reprezentacyjny komplet mebli do sypialni, wykonany w stylu przejściowym między neorokokiem, a Ludwikiem Filipem. Meble wykonane rzemieślniczo, bogato dekorowane wzorzystym fornirem orzechowym i płaskorzeźbionymi ornamentami roślinnymi na dobrym poziomie wykonawczym.