Lot No.: 749
Polifon
Szwajcaria, k. XIX w.
w podłużnej, prostopadłościennej skrzynce drewnianej, z okleiną palisandrową; wieko fornirowane orzechem, z intarsją barwną w formie bukietu kwiatów;
wewnątrz osłonięty szklaną klapą mechanizm grzebieniowy, z wałkiem, wygrywający 12 melodii, których tytuły wypisane ręcznie - na kolorowej litografii
przyczepionej do spodu wieka (ze scenkami rodzajowymi i wizerunkiem Wilhelma Tella trzymającego godło Szwajcarii); mechanizm wzbogacony ruchomą
„orkiestrą” z figurkami małpek;
drewno iglaste, orzech, palisander, intarsje z barwionego drewna owocowego, żyłki z jaworu; metal, szkło; wys. 30 cm, dł. 75 cm, szer. 36 cm;
Szwajcaria, k. XIX w.