Lot No.: 745
Zegar ścienny
Warszawa, obudowa - firma Braci Łopieńskich,
mechanizm - Lenzkirch, firma Eduarda Hausera
i Ignaca Schopperle, zał. w 1849; 1 ćw. XX w.
w obudowie przypominającej formą gabinetowy aneroid; spód drewniany z nałożoną plastyczną dekoracją z brązu złoconego o motywach okuciowowstęgowych,
z akantem i cekinami; w zwieńczeniu maska na tle muszli; nad nią sygn.: „BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”; mechanizm w kolistej puszce
zdobionej puklami i perełkami; tarcza oszklona, metalowa, srebrzona, z czernionymi cyframi rzymskimi; mechanizm z systemem bicia godzin i półgodzin,
z gongiem sprężynowym; wahadło rusztowe, z soczewką w formie maski kobiecej;
drewno, brąz cyzelowany i złocony; wys. 62 cm, szer. 32 cm, głęb. 11 cm;
Warszawa, obudowa - firma Braci Łopieńskich, mechanizm - Lenzkirch, firma Eduarda Hausera i Ignaca Schopperle, zał. w 1849; 1 ćw. XX w.