Lot No.: 744
Para kinkietów w stylu Ludwika XVI,
zelektryfikowanych;
Warszawa, firma brązownicza Braci Łopieńskich,
l. 30. XX w.
zelektryfikowanych;
z trzonem w formie drapowanej szarfy zakończonej u dołu chwostem, zwieńczonej
kokardą z rozetą; trzy ramiona wygięte ku górze, kanelowane, z szerokimi,
puklowanymi talerzykami, u nasady wywinięte wolutowo i przepasane wstęgą na
krzyż; sygn. z boku nad chwostem: „BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”;
brąz, odlew cyzelowany, ślady złocenia; wys. 74 cm, szer. 39 cm, głęb. 23,5 cm;
Warszawa, firma brązownicza Braci Łopieńskich, l. 30. XX w.