Lot No.: 742
Lampa naftowa
Anglia, Londyn-Birmingham, firma Richard
Evered and Co Lmtd.; korpus porcelanowy - Francja,
z sygnaturą naśladującą Sevres; k. XIX w.
z porcelanową trójdzielną stopą i trzonem kolumnowym, ujętym pierścieniami z brązu; pojemnik
na naftę półkulisty; całość dekorowana bogato plastycznymi motywami akantu, muszli i laurowych
festonów, a także naszkliwnie malowanymi rzutami gałązek kwiatowych oraz złoconymi,
reliefowymi rocaille'ami i wicią roślinną; palnik z podwójnym knotem; na pokrętłach regulujących
knoty - napisy: „LONDON / EVERED & Co / LIMD / BIRMM” oraz „EVERED'S / No 2 /
PATENT”; brak klosza; na szklanym kominku znak firmowy z wiatrakiem w kole; wyżej napis:
„CRISTAL RECUIT”, niżej: „MATADOR”; porcelana, brąz, mosiądz, szkło; wys. 94 cm, szer.
podstawy 23,5 cm; Anglia, Londyn-Birmingham, firma Richard Evered & Co Lmtd.; korpus
porcelanowy - Francja, z sygnaturą naśladującą Sevres; k. XIX w.