Lot No.: 737
Para lichtarzy w stylu II Cesarstwa
brąz złocony i patynowany;
Francja, 4 ćw. XIX w.
na szerokich, kolistych, złoconych stopach, dekorowanych reliefowymi palmetami i rozetkami; trzony 6-granne, rozbieżne, czernione, wsparte na bazach
w formie kul ujętych lwimi łapami; w partii górnej aplikowane 3 kobiece głowy w stylizacji egipskiej; tuleje cylindryczne, zdobione palmetami, profitki
ruchome, opasane ornamentem sznurowym; brąz złocony i patynowany; wys. 34 cm, średnica podstaw 15 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.; lichtarze z wydrążonymi trzonami, przystosowane do elektryfikacji.