Lot No.: 736
Zegar kominkowy, portykowy
drewno, lakier, alabaster, mosiądz srebrzony,
macica perłowa; Wiedeń ? ok. poł. XIX w.
na 4 spłaszczonych kulkach z alabastru; obudowa drewniana, lakierowana na czarno, z podstawą na planie prostokąta i czterema alabastrowymi
kolumienkami; ich bazy i kapitele - mosiężne, moletowane i srebrzone; na kolumienkach wsparta konstrukcja architektoniczna kryta łukowym daszkiem;
całość zdobiona od frontu aplikacjami z macicy perłowej w formie rozetek i palmetek; mechanizm w cylindrycznej puszce, z naciągiem sprężynowym i
regulatorem wahadłowym; tarcza mosiężna, oszklona, moletowana w motyw koncentryczno-falistej plecionki, z cyframi arabskimi na nakładanym,
emaliowanym pierścieniu;
drewno, lakier, alabaster, mosiądz srebrzony, macica perłowa, wys. 47 cm, szer. 28,5 cm, głęb. 12,2 cm;
Wiedeń ? ok. poł. XIX w. Po konserwacji i rekonstrukcjach.