Lot No.: 517
Naczynie do przypraw z puttem (kabaret)
Berlin, Königliche Porzellan Manufaktur
(KPM), koniec XIX w.
na owalnej podstawie z czterema liściastymi, rocaillowymi nóżkami dwie owalne, ustawione ukośnie miseczki z plecionką koszykową, miniaturami dworskimi
wewnątrz i złoceniem ornamentalnym krawędzi - naczynka na sól i pieprz; pomiędzy miseczkami, z tyłu, przyklękające putto e draperii wokół bioder,
unoszące do ust palec lewej ręki. Przetarcia złoceń i malatury; Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 12,7 cm, 13 x 7 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, ryte: //.
Berlin, Königliche Porzellan Manufaktur (KPM), koniec XIX w.