Lot No.: 514
Para amfor z miniaturami napoleońskimi
Francja, Paryż (?), 2. - 3. ćw. XIX w.(?)
- naśladownictwo porcelany Sevres.
owoidalne, na szpulowej stopie z kwadratową plintą; roślinne gałązkowe uchwyty, osadzone u dołu
w palmecie, u góry - w akantowym kwiatonie. Wiśniowe brzuśce z kwadratowymi rezerwami od
frontu, obwiedzionymi złotą obwódką oraz orłem cesarskim w wieńcu dębowym przewiązanym
wstążką od drugiej strony. Miniatury w rezerwach: 1) Scena bitewna z kampanii rosyjskiej; idący do
ataku na bagnety i dwaj ranni; sygn. l. d.: Grisard; 2) Spotkanie Napoleona i jego sztabu
z dowódcami armii austriackiej(?) - scena kapitulacji.
Dwuczęściowe; brzuśce montowane na trzpień metalowy ze plintą wypaloną razem ze stopą
i dolną częścią brzuśca. Liczne skazy technologiczne teł i złoceń, przetarcia złoceń;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, częściowo grawerowane, biskwit porcelany; wys. ok. 43 cm;
sygn. marką niebieską naszkl. imitującą znak Sevres (podwójne L w ligaturze z wpisaną literą F).
Francja, Paryż (?), 2. - 3. ćw. XIX w.(?) - naśladownictwo porcelany Sevres.
Amfory to kopia wykonana wg oryginału, ze skazami i niedokładnościami dekoracji tła i złoceń, jednak
interesujące jako przykład trwania legendy napoleońskiej w XIX-wiecznej ceramice.