Lot No.: 905
Szafka w stylu art déco
sklejka, sosna, okleina - orzech; 111,4 x 104 x 38 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
Wysoka, w formie prostopadłościanu leżącego na wysmukłych nogach, z korpusem zamykanym po lewej stronie jednoskrzydłowymi drzwiami, a po prawej obecnie otwartym, pierwotnie zamykanym przesuwnymi szklanymi taflami, u dołu z dwiema szufladkami, wsparta na czterech graniastych nóżkach, spiętych łączyną w formie litery H, której ramiona lekko profilowane. Na blacie z tyłu wąska półeczka, której boki zostały wywinięte ku górze tworząc wraz plecami łódkowaty kształt. Całość fornirowana wzorzystą okleiną, dodatkowo obrzeża okleiną w układzie pasowym.