Lot No.: 825
Ikona - Chrystus Pantokrator, w okładzie i kiocie
olej na desce, tkanina; okład - mosiądz tłoczony, złocony i srebrzony, kiot; obraz: 21,5 x 17 cm
Rosja, XX w.
estymacja: 2 400 - 2 700 zł
olej na desce, tkanina; okład - mosiądz tłoczony, złocony i srebrzony, kiot - drewno, szkło; obraz: 21,5 x 17 cm, całość z kiotem: 32,5 x 27,5 cm.
Rosja, XX w.
Wizerunek Chrystusa w nimbie krzyżowym, z literami oznaczającymi słowa: „Jestem, który jestem”. Prawa ręka uniesiona w geście błogosławieństwa, w lewej - otwarta Księga. Palce prawej dłoni układają się w monogram „IC XC” oznaczający też dwoistość natury Chrystusa - boskiej i ludzkiej. Tył deski obrazu obłożony tkaniną. Mosiężny okład - koszulka - tłoczony w blasze, złocony i srebrzony. Kiot - szeroka rama drewniana z motywem meandra, z oszklonymi drzwiczkami.