Lot No.: 610
Para świeczników z amorkami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18,7 cm i 19 cm;
Niemcy, naśladownictwo Miśni z sygnaturą imitującą markę miśnieńską, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej, dwa wyszczerbienia trzonu jednego świecznika - przy podstawie i na krawędzi;
wysokość 18,7 cm i 19 cm;
sygn. oba: kobaltem podszkl. znak naśladujący miśnieńskie skrzyżowane miecze, z kropką lub kreską pod jedną z rękojeści oraz ryte: 1544/ D lub 1523.
Para świeczników - dwa obejmujące się lub wieńczące wiankiem nagie uskrzydlone putta w draperiach wokół bioder, na podłużnych cokołach z rocaillami i trzonem z otworem na świecę w formie pędu palmowego.
W stylistyce wyrobów miśnieńskich, jednak forma i malatura wyraźnie inne od porcelany z Miśni.
3 300 zł