Lot No.: 601
Tancerka - figurka w stylu art déco
fajans delikatny, farby ceramiczne - dekoracja ręczna i z natrysku (przez szablon), szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys. 29 cm, średn. podstawy 11,8 cm;
nie sygn.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
nie sygnowana.
Wiedeń (?), w typie wyrobów Stephana Dakona (1904-1992) dla wytwórni Goldscheidera, XX w., lata 30. XX w. lub okres powojenny (?).
Figurka bosej tancerki, toples, wykonującej ekspresyjnie taneczne pas, z uniesioną do tyłu lewą nogą, podtrzymującej prawą dłonią skraj powłóczystej spódnicy.
Figurka w stylistyce współpracującego z wiedeńską wytwórnią Goldscheidera austriackiego rzeźbiarza i ceramika Stephana Dakona (1904-1992), znanego z licznych realizacji figurek tancerek art déco.